1018611191-srodowisko-naturalne.jpg

Środowisko naturalne przyjazne otoczeniu? To możliwe!

Środowisko naturalne to wszystko conas wokół otacza i to, co sami sobie stworzyliśmy własnymidziałaniami. Każdy pragnie żyć w otoczeniu, w którym czuje siędobrze i może w pełni siebie realizować, oraz w którym w zdrowiui szczęściu będą wychowywać się jego dzieci od najmłodszychlat. Jest to bardzo ważne, gdyż czyste otoczenie to dłuższe życiew zdrowiu, o czym każdy z nas powinien na każdym kroku pamiętać.

Zdrowie to nie wszystko!

Oprócz kwestii zdrowia warto też pamiętać o pięknychkrajobrazach, które tworzone są przez piękne lasy, czy górskieszczyty, jak również wybrzeża mórz. Nauka w szkołach o roliśrodowiska naturalnego na nasze życie jest bardzo potrzebna i uczyjak od najmłodszych lat dbać o nie i w jak najmniejszym stopniuwpływać na jego zanieczyszczenie, gdyż całkowicie nie jesteśmy wstanie żyć w idealnej zgodzie z naturą.

Kurs ochrony środowiska (mówiłem już wam że piszę o kursach? – http://www.oto-samochody.pl/szkola-bezpiecznej-jazdy-plusy-i-minusy/ ) uczy wszystkich zainteresowanych gdzie i kiedy należy ograniczaćemisje spalin, czym ogrzewać pomieszczenia, aby dzisiejsze piecewydzielały jak najmniej smogu, który jest niestety plagą wdzisiejszym dość zatrutym świecie, gdzie jest ogromna liczbaautostrad, czy rozwinięta motoryzacja, gdzie niemal każdy poruszasię po ulicach samochodami wszelkiego rodzaju, które bardzozanieczyszczają nasze środowisko naturalne.

Jednak mimo wszystkoludzie żyjący na wsi mają znacznie czystsze powietrze, ponieważ wmiastach jest mniej roślinności, głównie lasów, którezatrzymują zanieczyszczenia, oraz jest mniejszy ruch a niżeli wmiastach. Wiejscy ludzie chętniej korzystają z rowerów, spacerują,segregują śmieci, co również wpływa na nasze środowisko, októro niestety coraz mniej obywateli dba.

Tags: No tags

Leave a Comment